botoks

Czym jest botoks?

Botoks, czyli toksyna botulinowa, to wciąż dość kontrowersyjny temat. Czym jest toksyna botulinowa? jakie efekty dają zabiegi z toksyną botulinową?

Czym jest botoks?

Botoks jest preparatem aplikowanym najczęściej jest w mięsień, który odpowiedzialny jest za mimikę określonego obszaru twarzy. Botoks jest dobrze przebadany i znajduje zastosowanie już od kilkudziesięciu lat. Botoks blokuje pracę mięśnia i w rezultacie wpływa na wygładzenie skóry. Wykorzystywany jest w leczeniu nieprawidłowości w zakresie napięć mięśniowych, nadpotliwości czy też redukcji zmarszczek.

Toksyna botulinowa – o czym warto wiedzieć

Botoks powinien być aplikowany przez lekarza, który wykorzysta do zabiegu certyfikowany produkt zakupiony na receptę. Część z pacjentów korzysta z zabiegów z toksyną botulinową profilaktycznie, w celu spowolnienia procesu starzenia. Część osób decyduje się na zabieg w momencie, gdy dostrzegą pierwsze zmarszczki na czole lub kurze łapki. Efekty są zauważalne bardzo szybko. Pierwsze zmiany widoczne są już po 4-7 dniach, ich utrwalenie następuje po około 2 tygodniach. Najczęściej, efekty utrzymują się przez okres 6-8 miesięcy.

Toksyna botulinowa jest bezpieczna, czego dowodzą lata prac badawczych. Od 2001 roku botoks jest lekiem zatwierdzonym przez Health Canada i stosowanym w leczeniu linii glabellarnych i czołowych oraz zmarszczek wokół oczu i urzych łapek.

Toksyna botulinowa nie zmienia rysów twarzy, wbrew obiegowym opiniom. Blokuje ona i rozluźnia pracę mięśni, dzięki czemu twarz wygląda na wypoczętą. Funkcjonuje też mit, że toksyna daje efekt maski. Może tak się zdarzyć, ale wiąże się to z podaniem jej nadmiernej ilości, co skutkuje całkowitym brakiem mimiki twarzy.

Sam zabieg jest bezbolesny – do jego wykonania wykorzystywane są cieniutkie igły.

Warto również wiedzieć, że botoks nie wpływa na czucie twarzy – nie wpływa na receptory czuciowe w skórze.

Botoks sam w sobie nie pielęgnuje skóry. Jeśli więc zależy nam na pielęgnacji należy zdecydować się na inne zabiegi.

Zabieg botoksu wykonywany jest np. w Belle Spa & Clinic w Warszawie. Tu również mogą Państwo skorzystać z wielu zabiegów odmładzających. Wykonywane są tu także masaże w tym masaż twarzy i masaż ciała.

Artykuł sponsorowany