wino wytrawne

Do czego pasuje wino wytrawne?

Wino wytrawne kojarzymy najczęściej z eleganckimi okazjami, do których zaliczają się bankiety czy uroczyste kolacje. Ten rodzaj wina ma jednak wiele zastosowań i świetnie komponuje się z wieloma potrawami, niekoniecznie serwowanymi podczas formalnych przyjęć. Do czego zatem pasuje ten rodzaj wina?

Czym wyróżnia się wino wytrawne?

Często zastanawiamy się czym tak naprawdę różni się wino wytrawne od półwytrawnego. Różnica tkwi m.in. w zawartości cukru, która jest mniejsza w winie wytrawnym. Zwykle ilość cukru w winie wytrawnym mieści się w przedziale  0-4 gramy na litr. Informacja o tym czy wino jest wytrawne czy nie nie zawsze znajduje się na etykiecie, warto wówczas sprawdzić parametry takie właśnie jak zawartość cukru. Możemy też porozmawiać ze specjalistą, który rozwieje nasze wątpliwości.

Wino wytrawne – z czym możemy je podawać?

Wino wytrawne pasuje do dań mięsnych, pieczonych czy też duszonych mięs takich jak wołowina, cielęcina i dziczyzna. Wino dodaje serwowanym potrawom głębi smaku. Miłośnicy serów mogą delektować się swoimi przysmakami w towarzystwie tego rodzaju wina. Wyjątkowo dobrze smakuje w towarzystwie  serów pleśniowych, ale również twardszych odmian takich jak cheddar.

Wino to jest często serwowane z owocami morza. Wino zbalansuje smak potrawy i podkreśli jej smak, gdy na talerzu znajdą się krewetki, kalmary czy małże. A co w przypadku dań wegetariańskich? Jest wielu zwolenników serwowania wina wytrawnego do potraw takich jak faszerowana papryka czy dania z dyni.

Sklep z winami

The Wine House to sklep z winami, który ma w ofercie wiele ciekawych propozycji – win wytrawnych, słodkich i półsłodkich. Znajdziemy tu wina pochodzące ze znanych winnic oraz od małych producentów, którzy jednak oferują wysokiej jakości produkty. Sprzedawane wina pochodzą z krajów takich jak Argentyna, Portugalia, Hiszpania, Włochy czy Stany Zjednoczone i nie tylko. Bez względu czy należysz do zwolenników białego wina czy czerwonego wina znajdziesz tu wino, które spełni Twoje oczekiwania.

Dostępne wina możesz przejrzeć online oraz odwiedzić jeden ze sklepów działających w Warszawie – na Żoliborzu oraz na Woli.