alergia na wiosnę

Dokucza Ci alergia na wiosnę? Dowiedz się co możesz zrobić

Wiosną natura budzi się do życia. Jednak czas kwitnienia roślin i drzew nie u każdego budzi radość. To w tym czasie alergicy doświadczają wielu uciążliwych objawów. Alergia na wiosnę to problem wielu osób. Czy można złagodzić jej objawy?

Alergia a identyfikacja alergenu

Ważnym elementem walki z problem jest rozpoznanie alergenu. Najczęściej winowajcami są pyłki drzew, traw i chwastów. Pomocne może okazać się monitorowanie poziomu pyłków w powietrzu chociażby przy pomocy aplikacji mobilnych czy też serwisów internetowych.

Gdy poziom pyłków w powietrzu jest szczególnie wysoki dobrym pomysłem będzie ograniczenie czasu, jaki spędzamy na zewnątrz, zwłaszcza w godzinach porannych. Dlaczego? Rano stężenie pyłków jest największe.

Zanim wyjdziemy z domu warto jest zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne i maseczkę. Maseczka pozwoli nam zabezpieczyć drogi oddechowe przed kontaktem z alergenami.

Alergia a dom – co możemy zrobić?

To co alergik może zrobić w domu to dbać o jego czystość. Odkurzanie i wietrzenie pomoże w zredukowaniu poziomu alergenów unoszących się w powietrzu. Pamiętajmy również o częstym myciu rąk, regularnym praniu pościeli i ubrań.

Gdy objawy alergii są dokuczliwe skonsultuj się z lekarzem. Alergolog może zalecić przyjmowanie leków przeciwhistaminowych lub kortykosteroidów, które mogą pomóc w złagodzeniu objawów alergii.

Poradnia alergologiczna Warszawa

Poradnia alergologiczna działa m.in. w Bonifraterskim Centrum Medycznym. Zajmuje się ona diagnostyką i leczeniem chorób, które wywoływane są przez alergie.

W Bonifraterskim Centrum Medycznym w Warszawie działa wiele innych poradni, w tym poradnia diabetologiczna, dermatologiczna, ginekologiczna czy naczyniowa.

W ofercie Bonifraterskiego Centrum Medycznego znajduje się także: rehabilitacja Warszawa, gdzie dostępny jest m.in. manualny drenaż limfatyczny, rehabilitacja pourazowa, rehabilitacja pozabiegowa.

Artykuł sponsorowany