frezowanie

Frezowanie CNC

Frezowanie CNC jest szczególnie przydatne w przypadku produkcji wieloilościowej i cyklicznej. Firma ZMZ specjalizująca się w obróbce CNC dysponuje rozbudowanymi centrami CNC, które umożliwiają produkcję różnych elementów na również na dużą skalę.

Frezowanie CNC – na czym polega?

Frezowanie CNC z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn bazuje na wykorzystaniu komputerowego systemu sterowania numerycznego. Pozwala on na stworzenie dokładnego modelu pozostającego w zgodzie z kształtem określonym przez zleceniodawcę w wytycznych podanych w formie rysunku technicznego. Wymiary wprowadzane są do systemu przez operatora frezarki. Następnie specjalny program zajmuje się ich przetworzeniem. Maszyna wycina określony kształt, który może być skomplikowany. Produkcja jest szybka i opłacalna.

Jakie elementy produkowane są na frezarkach CNC?

Frezarki CNC wykorzystywane są do precyzyjnej obróbki materiałów potrzebnych w wielu branżach przemysłu. Detale produkowane na frezarkach CNC wykorzystywane są m.in. w branży budowlanej, fitness, chemicznej i medycznej, spożywczej czy też w przemyśle zbrojeniowym.

Firma ZMZ z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim współpracuje z wieloma różnymi branżami tworząc na zlecenie klientów elementy takie jak tuleje, przekładnie, części linii produkcyjnych, podzespoły do sprzętu elektronicznego.

Materiały

Specjaliści wchodzący w skład zespołu ZMZ pracują na różnych materiałach. Frezują metale np. stal, aluminium, mosiądz oraz tworzywa sztuczne.

Firma realizuje zamówienia jednostkowe, ale również seryjne. Do zlecanych prac wykorzystuje materiały powierzone, ale także materiały własne. Dzięki nowoczesnym maszynom i doświadczonym specjalistom możliwa jest produkcja trwałych elementów pozostających w zgodzie z wytycznymi otrzymanymi od klientów.