pompa ciepła Opole

Starsze budownictwo a pompy ciepła

Na pompy ciepła często decydują się  osoby budujące dom jednorodzinny bądź tez kupujące gotową nieruchomość od dewelopera. Pompa ciepła uznawana jest za oszczędną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla urządzeń standardowych. Skoro pompy ciepła to rozwiązanie cieszące się dużym zainteresowaniem w przypadku nowych nieruchomości pojawia się pytanie ich opłacalności w starszym budownictwie. Warto instalować pompę ciepłą w starszych obiektach czy jest to strata czasu i pieniędzy?

Pompa ciepła w starszym budownictwie

Najwięcej wątpliwości w kontekście instalacji pompy w starszym budownictwie  wzbudza zwykle wątpliwa jakość ich izolacji cieplnej. W tym momencie warto podkreślić, że bez względu na rodzaj urządzenia, jego efektywność będzie niższa, gdy termoizolacja jest niskiej jakości. Ponadto, montaż pompy ciepła jest często połączony z ogólną modernizacją nieruchomości i zainstalowanych systemów, co przekłada się na efektywność korzystania z urządzeń, które kontrolują ciepło.

Pompy ciepła pozwalają na ograniczenie miesięcznych rachunków z racji tego, że wykorzystują proste zasady termodynamiki. Bez względu na to czy wykorzystywany jest wariant powietrzny, gruntowy, wodny czy też hybrydowy – pompy korzystają z sił natury i są przyjazne dla środowiska.

Odpowiednia modernizacja systemów budowli sprawi, że pompa ciepła pozwoli na zaoszczędzenie dużych sum. Urządzenia są zatem opłacalną opcją nie tylko w przypadku nowego, ale również starego budownictwa.

Pompy ciepła Panasonic

Pompy ciepła Panasonic to nowoczesne urządzenia, w które warto zainwestować. Firma stworzyła system Aquarea. Są to energooszczędne rozwiązania, które przeznaczone są zarówno do ogrzewania jak i chłodzenia pomieszczeń. Oczywiście, wykorzystywane są one również do podgrzewania wody, z której korzystają domownicy.

Pompy ciepła Panasonic mają wiele korzyści, wśród których wymienić należy:

  • wielofunkcyjność
  • możliwość znacznego obniżenia rachunków za ogrzewanie
  • wydajność – pompy pracują efektywnie nawet podczas mrozów
  • bezpieczna konstrukcja
  • prosta integracja z większością systemów ogrzewania, które już istnieją w nieruchomości

Tomala Instalacje jest firmą, która montuje pompy ciepła w Opolu i na terenie całego województwa opolskiego w budynkach nowych oraz starszych modernizowanych. Dzięki temu, że firma jest akredytowanym instalatorem pomp ciepła powietrze woda Panasonic klienci uzyskują również wydłużoną do 5 lat gwarancje w przypadku instalacji wykonanej przez pracowników Tomala Inwestycje.